2.EL MOTORLU TAŞIT SATIŞI YAPAN ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE

3/02/2018 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik uyarınca ikinci el motorlu kara taşıtı ticareti, işletmesi adına yetki belgesi alan tacirler ile esnaf ve sanatkârlar tarafından yapılabileceği konusu yürürlüğe girmişti.Bu kapsamda faaliyet gösteren işletmelerin dikkat etmesi gereken önemli hususlar bulunmaktadır.

Bunlardan ilki bu konuda faaliyet gösteren işletmelerin mesleki yeterlilik belge alma zorunluluğudur. İkinci el otomobil alım satımı yapan personellerin zorunlu mesleki yeterlilik belgelendirme işlemleri için Bodrum Ticaret Odası ile eğitimler ve sınavlar için anlaşılmış olup,belgelendirme çalışmalarının tamamlanmasının ardından Ticaret il Müdürlüğü tarafından İkinci El Motorlu Kara Taşıtı Ticareti Bilgi Sistemi (İETTS) üzerinden yetki belgesi işlemlerini tamamlayacaklardır.

Yetki belgesi başvurularında bulunacak olan işletmelerimiz https://ietts.gtb.gov.tr/  web sayfası üzerinden Yetki belgesine dair işlemlerin tamamı (başvuruların alınması ve yetki belgesinin verilmesi)  İETTS üzerinden yapılacak olup İl Ticaret Müdürlüklerince hiçbir şekilde fiziki belge teslim alınmayacak (elden başvurular kabul edilmeyecek) ve yetki belgesi almak isteyen kişilerin İETTS üzerinden Kullanıcı Kılavuzu doğrultusunda başvuru yapmaları gerekmektedir.

İkinci El Araç Satışı yapan üyelerimiz 2 fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisi, banka makbuzu ve başvuru formu ile başvuru yapılacaktır.Sınav ücretleri

Seviye 4- 550-TL sınav bedeli

Seviye 5- 600-TL sınav bedeli

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ